Hakkımızda

Ekmekler Hatice Nine’min mirası…

Hatice Nine 1920 yılında Yunanistan’ı Gümülcine kasabasında  doğmuş, 1951 yılında Bursa Mustafakemalpaşa’ya göç etmiş ve yıllar boyu doğduğu topraklardan getirdiği maya ile ailesine yani bize ekmek pişirdi ta ki 2011’e kadar kadar. Bu tarihten sonra Hatice Nine’nin mirasını babam devam ettirdi ve ondan da bana kaldı.

Ben, Mesut Mutlu, 25 Aralık 1982 yılında Bursa Kemal Paşa’da, Hatice Nine’nin 3. Kuşak torunu olarak dünyaya geldim. Yüksek lisans eğitimi için ayrıldığım Türkiye’ye, Fransa’da Yazılım Mimarisi yüksek lisansı sonrası 6 yıl Paris’te iş hayatını sürdürdükten sonra 2013’te döndüm ve evimde eşim ve 1,5 yaşındaki kızımla birlikte Hatice Nine’min mirası ile hazırlanan ekmekleri tüketmeye başladık. Ekmeklerin çevremiz tarafından beğenilmesi ve talep edilmesiyle arkadaşlarımı için artizan ekmek üretimine başladık.

Nesillerden nesile taşınarak, İstanbul karmaşasının içinde sizleri doğallıkla buluşturan, ekmeği ticarileştiren tüm katkılarından ayırarak sofralarımızı yeniden sağlık ile buluşturmaya çalışan bizlerin bilgi ve tecrübelerimizden faydalanmak, memnun olduğunuz, sormak istediğiniz ve geliştirmemiz gerektiğini düşündüğünüz noktaları iletmek ayrıca ekmeğimizi sipariş vermek için Bize Ulaşın ziyaret edebilir ya da iletisim@unsumaya.com’a mail atabilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya’da instagram’da varız, bizi buradan takip edebilirsiniz.

unsumaya-hakkimizda-2