Merak Ettikleriniz

Ekmeğime Ne Kadar Zamanda Kavuşurum?

Özel üretim yaptığımız için bugün istenen ekmeğin hamuru bugün hazırlansa bile yarın fırından çıkar ve 2. gün teslimat noktasına ulaşır.
Üretim planımız sipariş ile doğru orantılı ama haftada en az 1 kere (genellikle Çarşamba akşamı pişirme) olmak üzere işlemekte. Dolayısıyla ekmeğinize ne zaman kavuşacağınızı bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bizden ekmek istediğinizde size ne zaman üreteceğimizi iletmiş olacağız.

Ekmeğimi Nasıl Saklamalıyım?

Eğer 2 günde tüketecekseniz dışarıda bir bez torbada saklayabilirsiniz.
2 günü geçer ama 5 günde biter diyorsanız buzdolabında saklamanızı öneririz.
Ben tadımlık yerim diyorsanız 3 aya kadar derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Buraya dikkat, ekmeğinizi dondurmadan önce dilimlemeyi unutmayın!

Ekmekleri Nasıl Ulaştırıyorsunuz?

Bunun için birkaç yöntemimiz var.
Kadıköy ve Beşiktaş bölgesinde belirteceğimiz adreslerden ekmeklerinizi alabilirsiniz ya da rotamız üzerindeyseniz ekmeğinizi biz bırakabiliriz.
Bu bölgeler dışında kalan bölgeler için kişiye özel kargo gönderebiliriz.

Bizim İçin De Pişirir Misiniz?

Elbette, bu sitenin amacı bilgi e birikimlerimizi aktarma ve isteyenler için bireysel ve küçük etkinlikler için toplu sağlıklı ekmek üretmektir. Bize ulaşmak için İletişimsayfamızı kullanabilirsiniz.

Ekmeklerinizde Katkı Maddesi Hiç Yok Mu?

Türk gıda kodeksinde, ekmekçilik sektöründe kullanılan Alfa Amilaz, Askorbik Asit gibi ürünler katkı maddesi olarak görülmemektedir. Ancak gerçek ekmeğin peşinde olan biz bu katkı maddelerini de mutfağımıza sokmuyoruz ve ekmeklerimizde buğday tanesinin taş değirmende öğütülmesi ile oluşan saf unu kullanıyoruz.

Ekmeklerinizi Nasıl Üretiyorsunuz?

Un Su Maya ekmeği öncelikle otoliz dediğimiz en önemli sürecinden geçiyor. Bu un ve suyun karıştırılıp başka bir şey ilave etmeden önceki dinlenme süresidir. Otoliz süresi Un Su Maya ekmeklerinde ortam ısısına göre 1-2 saattir.
Sonrasında ekşi mayamız ve doğal tuzumuz eklenip hamur öncelikle “french fold” tekniği ile yoğrulur ve  “stretch and fold” yöntemiyle katlanarak dinlendirilir
Yoğurma ve katlama aşamalarının ardından şekillendirilen ve kalıplara konan ekmek hamurumuz 18 saat +4 derecede soğuk mayalandırmaya tabi tutulur.
Mayalanan hamur dolaptan çıkarılıp oda sıcaklığında 20 derecelere geldiğinde sırasıyla 15 dakika kadar 250 derecede ve 1 saat kadar  200 derecede pişirilir.
Bizlere Hatice Nine’nin mirası olarak sunulan üretim teniğinin yeni tekniklerle füzyonu ile ortaya çıkan bu üretim tekniği, ekmeğin aslen gerektirdiği özel ilgi ve bol emek, doğru kıvamı sağlayan yegane özelliğimizdir…